Origo: február 7-én lesz az Orbán-évértékelés
Február 7-én tartja évértékelő beszédét Orbán Viktor miniszterelnök - írja az Origo.hu. A lap értesülését később megerősítette a kormányfő szóvivője, Szijjártó Péter is. A helyszín a Millenáris.
Február 7-én tartja évértékelő beszédét Orbán Viktor miniszterelnök - írja az Origo.hu. A lap értesülését később megerősítette a kormányfő szóvivője, Szijjártó Péter is. A helyszín a Millenáris.
A hét gazdasági dimenzióit leginkább Orbán Viktor keddi, brüsszeli tárgyalásai határozták meg, de szerdán terítékre került a BKV pillanatnyi megmentésének kérdése is, csütörtökön pedig Matolcsy György parlamenti bizottsági meghallgatása vitte a prímet. Mindeközben folyamatosan erősödött a forint. A hvg.hu heti gazdasági összefoglalója.
A magyar színházi életről közölt egyoldalas körképet hétvégi számában a Le Monde című napilap.
A Frankfurter Allgemeine Zeitung című német konzervatív lap a Nemzetközi Valutaalap (IMF) Magyarországról szóló jelentéséről írt szombati számában, az n-tv német hírtelevízió honlapján pedig Magyarország átalakulásáról jelent meg elemzés, míg a Neue Zürcher Zeitung című svájci napilap egy volt magyar nagykövet olvasói levelét közölte.
Csak az kaphat a legújabb uniós támogatásból fogászata fejlesztésére, aki megveszi Orbán Viktor fogorvosának ágazatfejlesztési programját.
Egyebek mellett az Európai Unió előtt álló gazdasági kihívásokról tájékoztatta Michel Szulejman libanoni államfőt pénteken Orbán Viktor miniszterelnök – ezt írta közleményében a kormányfő szóvivője. Szijjártó Péter szerint Orbán elismerését fejezte ki Michel Szulejmannak Libanon egysége, a térségben betöltött szerepe és gazdasági teljesítménye miatt.
Az állami kamattámogatással kiegészített árfolyamgát igénybevételére buzdítja a közszolgákat Orbán Viktor – derül ki a hvg.hu birtokába került emailből. A kormányfő ugyanis a magas postaköltségek miatt nem papíralapú, hanem elektronikus levelet küldött, amelyben elmagyarázza, miért is jobb, hogy a kormány nem a közszolgák végtörlesztését támogatta.
A kormány teljesítménye vagy az alternatíva hiánya lesz a döntő 2014-ben?
Interjút közölt Orbán Viktor miniszterelnökkel a The Wall Street Journal (WSJ) című vezető amerikai gazdasági napilap európai kiadásának csütörtöki száma. Az írás címe szerint Magyarország enyhíti az EU-val és a Nemzetközi Valutaalappal (IMF) szembeni hangnemét. "Politikai pályám legnagyobb intellektuális kihívása előtt állok" - mondta a lapnak a magyar kormányfő.
A Süddeutsche Zeitung csütörtöki számában Magyarországgal és az Európai Unióval foglalkozó írást jelentetett meg Jan-Werner Müller, a Princeton Egyetem politikatudomány-professzora. Szerinte az EU-nak segítenie kell, de nem kioktatni, nyomást kell gyakorolnia Orbánra és akár el is kell vennie az uniós szavazati jogot Magyarországtól, de mindezt a közös EU-s elvek alapján.
Nem maga az új alkotmány és a benne foglaltak jelentik a problémát Magyarországon, hanem az, hogy Orbán Viktorban és a Fideszben már senki nem bízik, hogy felelősségteljesen használná a hatalmát - írja Francis Fukuyama világhírű filozófus és politológus egy amerikai folyóiratban. A Stanford Egyetem professzora a brit kormányzati rendszerrel hasonlítja össze a magyar alaptörvényt, és messzemenő következtetésekre jut.
„Kezdjük a jó hírrel: a 'szabadságharcosok országának' miniszterelnöke látványosan letette a fegyvert” – írja Balázs Péter volt külügyminiszter a HVG-ben megjelent cikkében.
Orbán Viktor gyakorlatilag feltartott kézzel jött ki a Barrosóval folytatott találkozóról. Két, egyébként elsősorban szimbolikus, de valószínűleg a többihez hasonlóan bukásra ítélt ügyben még kitart a kormányfő, ám a decemberi harci hév látványosan a múlté - írja csütörtöki posztjában a Véleményvezér blog.
Az Orbán-állam erőteljes jelenléte újra felszítja a régi vitát: mibe üsse bele az állam az orrát, és mit jobb, ha messziről elkerül? Közgazdászokat kérdeztünk benyomásaikról, mi mozgathatja a kormányt, milyen modellekből építkezhet, és hogy szerintük milyen esetekben indokolt és mikor kifogásolható az állam nyomulása a gazdaságban.
Jól teszi az LMP, ha nem engedi belegyömöszölni magát az MSZP és szakadárszervezetei mellényzsebébe, bármit is gondol erről a szocialista rajongótábor. Közelről és sokáig éltem át, ahogy az SZDSZ mindig megtalálta a nagyon fontos okokat, amelyek miatt feladta elveit, rossz kompromisszumokat kötött és felélte hitelességét.
Csak az kaphat a legújabb uniós támogatásból fogászata fejlesztésre, aki megveszi a kormányfő fogorvosának programját.
Orbán Viktor magyar miniszterelnök, aki megállapodást szeretne az Európai Unióval és a Nemzetközi Valutaalappal Magyarország pénzügyi támogatásáról, szerdán kijelentette, hogy bármilyen szükséges jogi változást keresztül tud vinni a parlamentben a jövő hónap végéig - jelentette a Dow Jones.
A Jobbik meghátrálásnak értékeli Orbán Viktor miniszterelnök keddi, az Európai Unió vezetőivel folytatott brüsszeli tárgyalásainak eredményeit - jelentette ki szerdai budapesti sajtótájékoztatóján Balczó Zoltán, az ellenzéki párt alelnöke.
A miniszterelnök csütörtökön Libanonba utazik, hogy részt vegyen a Demokratikus Középpártok Internacionáléjának (Centrist Democrat International) végrehajtóbizottsági ülésén. Orbán felszólal a Változás az arab világban: demokrácia és pluralizmus című konferencián is.
Brüsszel a hiteltárgyalásokhoz továbbra is kulcsfontosságúnak tartja a magyar jegybanki függetlenséget - közölte az Európai Bizottság elnökének szóvivője.